Hacktoberfest

Hadi herkes buraya !

Bu sene beşincisi yapılan Hacktoberfest  ‘e hep birlikte PR(Pull Request) gönderelim.

Nasıl mı ?

Sadece bir GitHub hesabınızın olması yeterli. Yoksa sizin hala bir Github hesabınız yok mu ? 🤭 Haydi gelin GitHub‘a gidelim. GitHub, proje sahiplerinin kodlarını açık olarak paylaştığı müthişli bir platform.

Github’a kayıt olduktan sonra sıra geldi Hacktoberfest‘e kayıt olmak ve 5 tane PR(Pull Request) göndermek. İngilizceniz yeterli değilse diyerek kayıt için gerekli adımları bırakıyorum :

Start Hacking

Register Now

 Github Bilgileri

Artık dilediğiniz programlama dilinde issue’su bulunan açık kaynaklı herhangi bir projeye pull request göndermeniz kaldı. Javascript, Python, Java, PHP, CSS, HTML, Go,  C++, Ruby, C# istediğin herhangi bir programlama dili ile yazılmış projenin Contributor’u olma şansını durma sen de yakala ! (Issuelar için yardımcı kaynak.)

Ya ama şey ben Pull Request‘te göndermeyi bilmiyorum derseniz buyrun size Türkçe kaynakta bırakıyorum 😇 Cengizhan Çalışkan‘a da buradan teşekkür etmiş olalım genç arkadaşlara bu güzel yazı ile yardımcı olduğu için 🙂

Buradan ya da buradan  Pull Requestlerinizi takip edebilirsiniz. 📝

Şimdi en önemlisi Open Source Project(Açık Kaynak Projelere) destek verme isteğiniz devreye girecektir. Open Source aşkını belki başka bir yazımda anlatırım ya da herhangi bir etkinlikte tanışma fırsatı buluruz ve uzun uzun konuşuruz. 😎

Haydi durma bir PR de sen gönder, unutmadan etkinlik 1-31 Ekim arasında!!

VEEEEEE Sonucunda “Support open source and earn a limited edition T-shirt.”  Sınırlı sayıdaki tişörtlerden birini kazanan neden sen olmayasın ??!!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir