Özgür Web Teknolojileri Günleri 2016

Bu sene altıncısı düzenlenen Özgür Web Teknolojileri Günleri, Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’de ücretsiz(herzamanki gibi) olarak düzenlendi.

Bu etkinliğe Özgür Yazılım gönüllüleri, meraklıları, Web uygulamaları geliştirenler, yönetenler, sistem ve ağ yöneticileri, üniversite öğrencileri ve bilişim sektöründe çalışan kısaca bu alana merakı olan herkes katılabilir, katılmalı.

Etkinlik programı süperdi. Birçok konuşmacıyı daha önceden takip ediyor ve yaptıklarından haberdardım zaten. Onları etkinlikte canlı canlı dinlemek çok güzel oldu.

Belgelendirme  GüdümlüGeliştirme – Fatih Kadir Akın & Halil Kaya 

Web Dünyasında Uluslararası Özgür Yazılım Fırsatları – Aybüke Özdemir 

Elm Dili ile Fonksiyonel Programlama – Burak Can 

Yukarıdaki fotoğraflar katıldığım birkaç oturumdan kareler. Etkinliğe katılanlar #owtg2016 hashtag’i ile twitterda paylaşımlar yaptılar.

Yeni insanlarla tanışmak ve daha önce yine bu etkinlikte ya da akademik bilişimde tanışmış olduğum arkadaşlarım ile görüşmek çok iyi geldi. Hem İstanbul’da güzel bir haftasonu geçirmiş oldum hem de harika şeyler hakkında fikir sahibi oldum.

Buarada stickerlar için Doğukan abiye teşekkür ediyorum. Ve onun youtube kanalını mutlaka takip etmenizi şiddetle öneriyorum. Çünkü sektörden birçok geliştirici ile sohbetleri yer alıyor, aydınlanmanızı sağlayan bir sohbete denk gelebilirsiniz. Buraya linki bırakıyorum.
Seneye sizde gelsenize ! 🙂 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir